Новата вила на Џенифер Лопез: Луксуз со 12 бањи и „бескраен“ базен

Џенифер Лопез и Алекс Родригез уживаат во својата нова вила во Мајами што ја купиле за 40 милиони долари, а во вилата има 10 спални соби и 12 бањи. Џенифер и Алекс сакале најголем луксуз, па така во куќата има лифт, винарија, библиотека и приватно пристаниште. Главната куќа има 10 спални соби од кои 4 се наоѓаат на вториот кат и до нив може да се стигне со лифт. Во главната дневна соба има прекрасно огниште и огромна врата која обезбедува светлина во просторијата.

Погледот кон „бескрајниот“ базен што изгледа како да тече во океанот е исто така неверојатен. Базенот нуди прекрасен поглед кон Мајами и Заливот Бискаин. Базенот исто така има џакузи, фонтана и бар.

Новата вила на Џенифер Лопез: Луксуз со 12 бањи и „бескраен“ базен

Новата вила на Џенифер Лопез: Луксуз со 12 бањи и „бескраен“ базен

Новата вила на Џенифер Лопез: Луксуз со 12 бањи и „бескраен“ базен

Новата вила на Џенифер Лопез: Луксуз со 12 бањи и „бескраен“ базен

Новата вила на Џенифер Лопез: Луксуз со 12 бањи и „бескраен“ базен

Новата вила на Џенифер Лопез: Луксуз со 12 бањи и „бескраен“ базен

Новата вила на Џенифер Лопез: Луксуз со 12 бањи и „бескраен“ базен

Новата вила на Џенифер Лопез: Луксуз со 12 бањи и „бескраен“ базен

Можеби ќе ве интересираат овие летни идеи за уредување на вашиот дом.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар