Неверојатно реалистични торти: Фотографии кои ќе ве замислат!

Американската уметница, Натали Сајдсрф, направила мистериозно реалистична торта во ликот на актерот Мајк Ермантрауд од ТВ сериите„Breaking Bad“ и „You better call Saul“, со цел да ја покаже слатката страна на грубите момци. Резултатот е толку реалистичен, што дури би се исплашиле да ја пресечете оваа торта.

„Внатрешноста е направена од ванила, швајцарски путер и шеќер“, објаснува Натали, сопственичка на студиото за торти Сајдсрф. „Откако е направена, целата торта е покриена со слој од чоколадо и завршен слој за моделирање и правење детали.“

Неверојатно реалистични торти: Фотографии кои ќе ве замислат!

Ова не е прв пат тортите на Натали да изгледаат како вистински. Таа исто така се прослави со реалистичната торта во ликот на Вили Нелсон, па и со свадбената торта позната како „Додека смртта не нѐ раздели“, во вид на нејзина сопствена отсечена глава.

Погледнете ја галеријата за да видите дел од овие генијални дела!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

  1. Jasna Reply

    Mnogo dobroo 🙂

Остави коментар