Неверојатно детално изработени уметнички дела што изгледаат како фотографии

Неверојатно детално изработени уметнички дела што изгледаат како фотографии

Потребен е специјален талент за да можете да цртате со таква прецизност, што луѓето кои ја гледаат вашата уметност ќе почнат да се сомневаат во своите очи. Камалки Лореано без сомнение е еден од овие таленти, чии уметнички дела често се мешаат со фотографии со висока резолуција. Овој артист којшто живее во Мексико вложува толку многу внимание на деталите, како пеги, брчки и текстура на лицето што едноставно тешко е да се поверува дека всушност станува збор за боја на платно! Погледнете…

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар