Неверојатни торти од талентирана Русинка што ќе ве остават целосно без зборови

Ако сте вистински артисти, тогаш ќе најдете начин како да му го покажете тоа на светот. Доказ за ова тврдење се неверојатните торти на 31-годишната Елена од Калининград, Русија што веќе има над 140 илјади следбеници на Инстаграм каде што ги покажува своите оригинални и детално изработени дизајни. Нејзиниот стил варира, па таа создава и класични, и елегантни, и бајковити торти. Декорациите најчесто вклучуваат цртежи, но таа исто така додава и цвеќиња или овошја за зголемен ефект. Погледнете дел од нејзината најневеројатна работа и одберете си го фаворитот (ако успеете да издвоите само еден)!

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар