Неверојатни илустрации: Како би изгледале принцезите од Дизни кога би живееле во 2017 година?

Изминативе години се имаме изнагледано современи верзии на принцезите од Дизни со кои сме пораснале. Овој пат ќе ја погледнеме најновата замисла на дигиталната уметница Фернанда Суарез од Чиле, која можеби е и најдобрата досега.

Неверојатни илустрации: Како би изгледале принцезите од Дизни кога би живееле во 2017 година?

Снежана

Таа започнала со Снежана во јули и продолжила да ги илустрира останатите 6 принцези во модерна верзија. Тие изгледаат како да излегле директно од некоја модна ревија или Јутјуб канал. Овие современи принцези од 2017 година веројатно објавуваат селфиња со нивните принцови на Инстаграм и сите се согласуваат дека најдобрата сенка за очи е неутралната. Освен тоа, сигурно се залагаат на социјалните мрежи за правата на џуџињата, морскиот свет и дивината.

Доколку не ја најдете вашата омилена принцеза помеѓу овие илустрации, треба да знаете дека Суарез сѐ уште работи на нејзините дела и моментално собира гласови од јавноста за да одлучи која модерна принцеза да ја илустрира нареден пат. Рапанзел и Мерида се моменталните фаворити! Погледнете ги нејзините неверојатни илустрации и дознајте како би изгледале принцезите од Дизни кога би живееле во 2017 година…

Мулан

Неверојатни илустрации: Како би изгледале принцезите од Дизни кога би живееле во 2017 година?

Бела

Неверојатни илустрации: Како би изгледале принцезите од Дизни кога би живееле во 2017 година?

Ариел

Неверојатни илустрации: Како би изгледале принцезите од Дизни кога би живееле во 2017 година?

Јасмин

Неверојатни илустрации: Како би изгледале принцезите од Дизни кога би живееле во 2017 година?

Покахонтас

Неверојатни илустрации: Како би изгледале принцезите од Дизни кога би живееле во 2017 година?

Пепелашка

Неверојатни илустрации: Како би изгледале принцезите од Дизни кога би живееле во 2017 година?

Доколку ви се допаднаа овие илустрации, вреди да ги погледнете и принцезите на Дизни како модерни девојки од 21-от век.

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар