Неверојатни фотореалистични цртежи

Шпанскиот артист Хуан Франтиско Касас црта неверојатни монохроматски портрети, користејќи само сино хемиско пенкало, притоа создавајќи ефект на фотографии. Касас всушност ги користи фотографиите кои самиот ги има направено на вечерните излегувања со пријателите и потоа црта според нив.

Неверојатни фотореалистични цртежи

За да направи едно дело може да употреби до 14 пенкала, а за да го заврши потребни му се две недели, со оглед на тоа што користи големи платна, кои може да се високи до 3 метри.

Неверојатни фотореалистични цртежи

Изгледа дека Хуан има забавен и возбудлив ноќен живот.

Неверојатни фотореалистични цртежиНеверојатни фотореалистични цртежиНеверојатни фотореалистични цртежиНеверојатни фотореалистични цртежиНеверојатни фотореалистични цртежиНеверојатни фотореалистични цртежиНеверојатни фотореалистични цртежиНеверојатни фотореалистични цртежиНеверојатни фотореалистични цртежиНеверојатни фотореалистични цртежиНеверојатни фотореалистични цртежиНеверојатни фотореалистични цртежиНеверојатни фотореалистични цртежиНеверојатни фотореалистични цртежиНеверојатни фотореалистични цртежиНеверојатни фотореалистични цртежиНеверојатни фотореалистични цртежиНеверојатни фотореалистични цртежи


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Akva Reply

    Тотално лејм.

  2. nattee Reply

    Ептен се јаки.

Остави коментар