Неверојатни фотографии ни покажуваат како мајка, ќерка и голема мечка уживаат на пикник

Ако добро размислите, ова е сонот на сите деца кои го носат своето мало плишано мече на пикник со нив. Станува збор за руски модел и нејзината млада ќерка кои го одвеле пикникот на сосема ново ниво со помош на овие неверојатни фотографии во кои тие уживаат во присуството на една голема мачка. Фотографиите ни покажуваат како тие јадат, се прегрнуваат и едноставно уживаат во убавото време во природа.

(1) Неверојатни фотографии ни покажуваат како мајка, ќерка и голема мечка уживаат во пикник

Стефан бил израснат како вегетаријанец, па токму затоа и Барантсева, неговата сопственичка, тврди дека никогаш немал тенденција да посака да ги изеде своите човечки пријатели за ручек на нивните заеднички пикници. Тој не знае каков е вкусот на месото, а најмногу сака моцарела и колачиња. Таа исто така вели и дека мечката е толку нежна и внимателна, што моделите, Ирина и нејзината ќерка, веднаш се ослободиле од стравот и без проблем позирале за фотографиите.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар