Неверојатни фотографии ни ја покажуваат природната зимска убавина во Финска

Скриена во снежните планини, токму под неверојатната поларна светлина, областа Лапонија во Финска е позната по неверојатните пејзажи и природната убавина што остава без зборови. Сакајќи во целост да ја искуси зимата во Финска, фотографот од Токио, Јуичи Јокота, поминал 3 месеци во оваа бајковита област, каде што направил надреални фотографии што ќе ги освојат вашите очи. Тој преку нив овозможува куса вирутелна прошетка низ чудесиите на Финска, што засекогаш ќе ви остане во сеќавањето и ќе ве натера да посакате и вие да го посетите ова место.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар