Неверојатни фотографии направени со aјфон кои ќе ве остават без зборови

Неверојатни фотографии направени со aјфон кои ќе ве остават без зборови

Мислите дека ви треба скап фотоапарат за да направите добра фотографија? Грешите. Победниците на конкурсот за избор на најдобра фотографија направена со aјфон (2016 iPhone Photography Awards – IPPAWARDS) го докажуваат токму спротивното. Неодамна заврши деветтиот по ред натпревар за најдобра фотографија направена со ајфон, а победничките фотографии едноставно оставаат без зборови. Од пејзажи, портрети, до фотографии на кои главните јунаци се преслатки животни, сите се едноставно неверојатни и зрачат со оригинална креативност.


Сијуан Ниу од Ксинџианг, Кина, добитник на главната награда

Сијуан Ниу од Ксинџианг, Кина, добитник на главната награда

Фотографиите кои оставија најголем впечаток на годинешниот натпревар можете да ги видите подолу.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Книжевник, новинар, сонувач... Го обожува утринското кафе без шеќер. Верува дека убавите нешта се кријат во мали и едноставни пакувања.

Поврзани содржини

Остави коментар