Неверојатни фотоманипулации

Сарлота Бан е 29 годишна фотографка, која живее и работи во Будимпешта, Унгарија. Најчесто Сарлота прави различни манипулации со нејзините уметнички дела, на кои работи од неколку часа до неколку дена.

Неверојатни фото манипулации

 

„По професија јас сум дизајнер на накит, но откако го открив манипулирањето со дигитални фотографии тоа ми стана главна активност и страст. Обожавам да комбинирам секојдневни елементи и предмети и со нив да создавам приказна. Се надевам дека значењето на моите фотографии не е ограничено и дека секој што ќе ги види може да ги доживее од своја гледна точка – вели таа.

Неверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулацииНеверојатни фото манипулации

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар