Неверојатна куќа инспирирана од бајките - Part 2

Неверојатна куќа инспирирана од бајките

Дизајнерите вметнале многу домородни елементи во деталите на дезените

Неверојатна куќа инспирирана од бајките


Мозаикот со змејови е можеби најневеројатната изработка во куќата

Неверојатна куќа инспирирана од бајките

Бањата е украсена со син Ван Гог гранит

Неверојатна куќа инспирирана од бајките

Неверојатна куќа инспирирана од бајките

Куќата има огромни отворени прозорци кои нудат неверојатен поглед кон околината

Неверојатна куќа инспирирана од бајките

Базенот е сместен во посебна зграда и е затоплен со геотермална енергија

Неверојатна куќа инспирирана од бајките

Доколку сакате да живеете овде, ќе ви бидат потребни околу 7 милиони евра

Неверојатна куќа инспирирана од бајките

Погледнете и некои од најуникатните куќи во светот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар