Неверојатна креативност: Свадбен фотограф ги претвора младенците во минијатури

Екачаи Саелоу е тајландски свадбен фотограф кој создава оригинални и многу креативни свадбени фотографии од младенците. Тој не ги овековечува интересните детали од нивните свадби, туку, на крајно креативен начин ги претвора невестата и младоженецот во минијатури. Овој фотограф специјализирал во една сосема друга димензија, во која, среќните парови ги претвора во минијатурни жители на огромниот свет. Тој ги пресликува своите клиенти од нивните вообичаени свадбени фотосесии, и ги пренесува во минијатурни средини користејќи посебни ефекти. На крајот, неговите дела се слатки и неверојатно нереални, но истовремено зачудуваат со нивната едноставност.

(()) Неверојатна креативност: Свадбен фотограф ги претвора младенците во минијатури


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Книжевник, новинар, сонувач... Го обожува утринското кафе без шеќер. Верува дека убавите нешта се кријат во мали и едноставни пакувања.

Поврзани содржини

Остави коментар