Неверојатен свет на минијатури

Интересно е како сите оние предмети кои нè опкружуваат секојдневно можат да бидат толку слатки кога се изработени во мали димензии. Навистина е потребна прецизност, креативност, а и стрпливост за да се изработат вакви минијатурни предмети, особено оние со многу детали. Очигледно, идеите можат да се црпат од буквално сè околу нас, но авторите често пати се трудат да создадат и некаква приказна. Направивме избор од неколку фотографии со минијатурни предмети за ваше уживање.

Неверојатен свет на минијатуриНеверојатен свет на минијатуриНеверојатен свет на минијатуриНеверојатен свет на минијатуриНеверојатен свет на минијатуриНеверојатен свет на минијатуриНеверојатен свет на минијатуриНеверојатен свет на минијатуриНеверојатен свет на минијатуриНеверојатен свет на минијатуриНеверојатен свет на минијатуриНеверојатен свет на минијатуриНеверојатен свет на минијатуриНеверојатен свет на минијатуриНеверојатен свет на минијатуриНеверојатен свет на минијатуриНеверојатен свет на минијатуриНеверојатен свет на минијатуриНеверојатен свет на минијатуриНеверојатен свет на минијатуриНеверојатен свет на минијатуриНеверојатен свет на минијатури

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Од кога паметам вљубена сум во играта на зборовите и за мене нема поинтимен момент од оној кога сум сама со мислите пред празен лист хартија. Го ценам друштвото на убава книга, квалитетна музика и шолја турско кафе. Сакам стари предмети и ретро фотографии, особено оние кои со себе носат приказна. Дипломиран економист кој студиите ги преживеа благодарение на зависноста од чоколадо.

Поврзани содржини

Остави коментар