Необична промоција на скејт-продавница

Необична промоција на скејт-продавница

Дизајнерот Бето Јанц, за потребите на една бразилска скејт-продавница, смислил одличен начин како да придобие повеќе заинтересираност од купувачите.Необична промоција на скејт-продавницаОд неупотребливите и искршени скејт-даски, тој прави черепи и потоа ги остава насекаде низ градот за секој да може да ги најде и да ги задржи за себе како сувенир. На нивната опачина има налепници со брендот и локацијата на продавниците, па така уникатните черепи имаат функција на рекламен флаер.Необична промоција на скејт-продавницаНеобична промоција на скејт-продавницаНеобична промоција на скејт-продавницаНеобична промоција на скејт-продавница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар