Не мора да ги криете каблите во домот – претворете ги во ѕидна уметност

Каблите од телевизорот, играчките конзоли и ламбите ни пречат при уредувањето на домот, па затоа секогаш се трудиме да ги скриеме или ако веќе мора да се гледаат, тоа да биде најмалку што може. Но, ова е еден поинаков пристап, наместо да ги криете, искористете ја нивната должина за да ги прикачите на ѕидот на разни креативни начини. Еве неколку идеи за тоа.

1-ne-mora-da-gi-kriete-kablite-vo-domot-pretvorete-gi-vo-dzidna-umetnost-kafepauza.mkБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар