Најубавото детско игралиште во светот

Најубавото детско игралиште во светот

Австралиската дизајнерска компанија „JMD Design“ од Сиднеј е креаторот на ова мало парче рај наменето за најмалите. Прекрасниот детски парк е распослан на површина од 20.500 метри квадратни, а е отворен ова лето. Најубавото детско игралиште во светотОд дизајнерското студио велат дека сакале да излезат од шаблонот кој се практикува за создавање на детски  игралишта, па токму затоа овој детски центар е толку интересен и уникатен. Најубавото детско игралиште во светотНајубавото детско игралиште во светотНајубавото детско игралиште во светотНајубавото детско игралиште во светотНајубавото детско игралиште во светотНајубавото детско игралиште во светотНајубавото детско игралиште во светот


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар