Најубавите градби изградени околу дрвја

Најубавите градби изградени околу дрвја

Во свет во кој сѐ почесто сведочиме на уништување на природата, навистина е реткост да се види како некои луѓе, не само што решиле да ја зачуваат, туку и декоративно ја искористиле при градење на своите домови.

(22)-najubavite-gradbi-izgradeni-okolu-drvja-kafepauza.mk

Сопствениците и архитектите на овие градби нашле креативно решение за проблемот со постоење на дрво на местото каде сакале да градат. Иако многу други на нивно место би решиле да ги исечат дрвјата, тие избрале да градат околу нив, а резултатите се неверојатни. Спојот на природа и генијална архитектура кој ќе го видите на следните фотографии сигурно ќе ви го одземе здивот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран електроинженер по телекомуникации кој во слободно време обожава да пишува. Животен сон ѝ е да го прошета целиот свет уживајќи во добра книга и пријатно друштво. Настојува од секоја ситуација да го извлече најдоброто и не може да замисли денот да ѝ започне без шолја вкусно кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар