Најновиот тренд на Инстаграм: Цветен чај

Најновиот тренд на Инстаграм: Цветен чај

Најновиот тренд на Инстаграм ги освои љубителите на чајот и цвеќињата. Станува збор за чаши со чај кои се украсени со нежни цвеќиња како рози, темјанушки, камилица и други прекрасни цвеќиња и гранчиња. На профилите на Инстаграм можете да видите многу фотографии од цветни чаеви кои изгледаат прекрасно во комбинација со страници од книги.

Оставете на вашата имагинација да ви помогне при создавањето на совршениот цветен дизајн, а можете да се инспирирате и од следните фотографии.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Carys Griffiths (@thestyleeditorials) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Lisa (@lisamcconniffe) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de An @artistry_flair Family Page (@still_life_gallery_) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de street_style_paris (@street_style_paris) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de An @artistry_flair Family Page (@still_life_gallery_) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Carys Griffiths (@thestyleeditorials) el

Погледнете ги овие фотографии од креативна и вкусна уметност со храна.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар