Најнеобичните згради во светот кои изгледаат како седишта на злобни негативци

Дали отсекогаш ве фасцинирале злобните ликови од книгите и филмовите поради некоја необјаснива причина? Дали понекогаш длабоко во себе навивате тие да победат, а не хероите? Сосема разбирливо! Суровите негативци секогаш носат многу интересна облека, кажуваат досетливи саркастични шеги, имаат кул направи и апарати, супермоќи, а понекогаш се и неверојатно шармантни и харизматични благодарение на нивната неизмерна самодоверба. Сигурно барем еднаш сте се обиделе да го имитирате нивното злобно смеење!

Најнеобичните згради во светот кои изгледаат како седишта на злобни негативци

„Кула-лавиринт“ во Дубаи

Покрај сето ова, злобните негативци секогаш живеат во необични засолништа кои воодушевуваат со нивната уникатна градба. Но, овие засолништа не постојат само во нереалниот свет на филмовите и книгите, туку можете да ги најдете насекаде ширум светот! Дури и да не сте негативец кој планира како да завладее со светот, следниве згради со неверојатен дизајн сигурно многу ќе ви се допаднат. Погледнете ги овие чудни згради кои навистина изгледаат како седишта на злобни негативци…

Градското собрание во Филаделфија, САД

Најнеобичните згради во светот кои изгледаат како седишта на злобни негативци

Бузлуџа, Бугарија

Најнеобичните згради во светот кои изгледаат како седишта на злобни негативци

Кулата Маханакон во Бангкок, Тајланд

Најнеобичните згради во светот кои изгледаат како седишта на злобни негативци

Продолжете на втората страница за повеќе уникатни градби…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар