Најдобрите патувачки фотографии од 2017-та година

Најдобрите патувачки фотографии од 2017-та година

Секоја година, National Geographic организира натпревар за најдобри патувачки фотографии. Целта на овој натпревар е да се нагласи разновидноста на нашата планета преку нејзините природни чуда и нејзините жители. Жири комисијата разгледа над 15.000 фотографии од луѓе низ целиот свет, а наградите се поделени во три категории: природа, луѓе и градови. Погледнете ги најдобрите фотографии за оваа година.

1. Добитник на прво место во категоријата Природа, Мексико

(1)najdobrite-patuvachki-fotografii-za-2017-ta-godina-kafepauza.mk

2. Природа, Јапонија

(2)najdobrite-patuvachki-fotografii-za-2017-ta-godina-kafepauza.mk

3. Природа, Чиле

(3)najdobrite-patuvachki-fotografii-za-2017-ta-godina-kafepauza.mk

4. Градови, Тајланд

(4)najdobrite-patuvachki-fotografii-za-2017-ta-godina-kafepauza.mk

5. Добитник на трето место во категоријата Луѓе, Фиџи

(5)najdobrite-patuvachki-fotografii-za-2017-ta-godina-kafepauza.mk

6. Добитник на трето место во категоријата Градови, Норвешка

(6)najdobrite-patuvachki-fotografii-za-2017-ta-godina-kafepauza.mk

7. Добитник на второ место во категоријата Луѓе, Холандија

(7)najdobrite-patuvachki-fotografii-za-2017-ta-godina-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар