Над и под нивото на водата – фотографии кои го прикажуваат дуалитетот на светот

Над и под нивото на водата – фотографии кои го прикажуваат дуалитетот на светот

Лара Занкул е фотографка која живее и работи во Либан. Со оваа серија фотографии се труди да го покаже дуалитетот на светот во кој живееме – како работите изгледаат наспроти какви се во реалноста. Она што е под водата го претставува она што окото не може да го види, додека делот над површината на водата ги претставува работите така како што ги гледаме.

За правењето на фотосесијата бил користен огромен сад со вода, а на фотографката ѝ биле потребни два дена да ја заврши. Таа го опишува искуството како вистински и забавен предизвик. Погледнете ги фотографиите и уживајте!

(0) 9-prekrasni-nadrealistichni-fotografii-od-lara-zankul-kafepauza.mk (1) 9-prekrasni-nadrealistichni-fotografii-od-lara-zankul-kafepauza.mk (2) 9-prekrasni-nadrealistichni-fotografii-od-lara-zankul-kafepauza.mk (6) 9-prekrasni-nadrealistichni-fotografii-od-lara-zankul-kafepauza.mk (5) 9-prekrasni-nadrealistichni-fotografii-od-lara-zankul-kafepauza.mk (4) 9-prekrasni-nadrealistichni-fotografii-od-lara-zankul-kafepauza.mk (3) 9-prekrasni-nadrealistichni-fotografii-od-lara-zankul-kafepauza.mk (7) 9-prekrasni-nadrealistichni-fotografii-od-lara-zankul-kafepauza.mk (8) 9-prekrasni-nadrealistichni-fotografii-od-lara-zankul-kafepauza.mk


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран преведувач и толкувач. Непоправлив перфекционист. Љубопитна, интуитивна и насмеана. Ја сака уметноста и културниот живот. Идеалист. Верува во астрологија, убаво утринско кафе и позитивно размислување.

Поврзани содржини

Остави коментар