Можете ли да ги пронајдете животните на овие слики?

Животните кои можат да станат нечиј плен имаат развиено извонредна способност да се камуфлираат со околината. И Арт Волф, фотограф од Сиетл, може да стане оброк на некој предатор додека ги фотографира, па и тој научил како добро да се скрие и да го притисне копчето за сликање токму кога тие се кријат, незнаејќи дека има некој што ги следи. Затоа овие негови фотографии наликуваат на пејзажи, но на сите нив има тешко видливи животни. Можете ли вие да ги пронајдете нив на фотографиите?

Можете ли да ги пронајдете животните на овие слики?

жирафа

Можете ли да ги пронајдете животните на овие слики?

верверица

Можете ли да ги пронајдете животните на овие слики?

сина птица

Можете ли да ги пронајдете животните на овие слики?

кајмански крокодил

Можете ли да ги пронајдете животните на овие слики?

леопард

Можете ли да ги пронајдете животните на овие слики?

вид долгонога птица (лево) и исландски сокол (десно)

Можете ли да ги пронајдете животните на овие слики?

белоопашеста еребица

Можете ли да ги пронајдете животните на овие слики?

бела еребица

Можете ли да ги пронајдете животните на овие слики?

волк

Можете ли да ги пронајдете животните на овие слики?

сив був

Можете ли да ги пронајдете животните на овие слики?

стршенест був (лево) и американска чинчила (десно)

Можете ли да ги пронајдете животните на овие слики?

синоглав папагал

Можете ли да ги пронајдете животните на овие слики?

јапонски макаки мајмуни

Можете ли да ги пронајдете животните на овие слики?

змија

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

  1. Dea Reply

    TESHKO BOGAMI! I ne gi najdov site sepak 🙂 volkot ne znam kade e itn. 🙂

  2. eli Reply

    kaj drvata e volkot

Остави коментар