Моќни фотографии кои ни покажуваат низ што поминал светот

Светот отсекогаш бил чудно место со ексцентрични луѓе. Овие неверојатни фотографии ќе ви ја покажат убавината на светот, како и низ што сè поминал тој во текот на историјата. Уживајте!

1. Алфред Хичкок пие чај со лавот на Metro-Goldwyn-Mayer

(1)21-fotografija-koi-pokazhuvaat-niz-shto-pominal-svetot-kafepauza.mk

2. Жени си ги бојат нозете за да изгледаат како да носат хулахопки, 1942

(2)21-fotografija-koi-pokazhuvaat-niz-shto-pominal-svetot-kafepauza.mk

3. Бегалец е влечен од граничната полиција преку границата на САД

(3)21-fotografija-koi-pokazhuvaat-niz-shto-pominal-svetot-kafepauza.mk

4. Пилотот за тестирање, Џорџ Арид, се исфрла од авионот откако губи контрола над него

(4)21-fotografija-koi-pokazhuvaat-niz-shto-pominal-svetot-kafepauza.mk

5. Пауза за ручек на сетот на филмот Војна на ѕвездите (Star Wars)

(5)21-fotografija-koi-pokazhuvaat-niz-shto-pominal-svetot-kafepauza.mk

6. Прототип на преносен телевизор од 1967 година

(6)21-fotografija-koi-pokazhuvaat-niz-shto-pominal-svetot-kafepauza.mk

7. Жени на натпревар за јадење шпагети, наречен „Макарони“

(7)21-fotografija-koi-pokazhuvaat-niz-shto-pominal-svetot-kafepauza.mk

8. Полициски автомобил со лопата која ги штити цивилите од повреди, 1920

(8)21-fotografija-koi-pokazhuvaat-niz-shto-pominal-svetot-kafepauza.mk

9. Англиска пивара им праќа пиво на војниците во Нормандија, 1944

(9)21-fotografija-koi-pokazhuvaat-niz-shto-pominal-svetot-kafepauza.mk

10. Жени со дрвени костими за капење, 1920-ти

(10)21-fotografija-koi-pokazhuvaat-niz-shto-pominal-svetot-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар