Мардан Палас – најскапиот хотел во Европа

Автор: Маја Владимирова

Најскапиот хотел во Европа, Мардан Палас, се наоѓа во Турција, во областа Лара, Анталија. Овој хотел претставува ориентална бајка со архитектура инспирирана од Отоманската Империја и од познатата палата Долмабахче. Секој детаљ во него е внимателно осмислен и реализиран, со што се оправдани 1,4-те милијарди евра потрошени за неговата изградба.Мардан Палас, најскапиот хотел во ЕвропаРесторан под вода, плажа со дробен порцелан наместо песок, многу злато и врвен кристал на сите страни… сето ова е само дел од она што ве очекува во овој хотел. За да се уверите во тоа, хотелот ви обезбедува виртуелна 3Д тура преку нивниот веб-сајт.Мардан Палас, најскапиот хотел во ЕвропаМардан Палас, најскапиот хотел во ЕвропаМардан Палас има 560 соби, а цената на едно ноќевање во нив се движи од 365 до 14.600 евра. Најскапите соби се опремени со приватни базени, аудио плеери итн. Исто така, хотелот поседува и спа-центар, сопствена плажа, базен (кој важи за најголем во Европа) во кој е потопен аквариум со 2.400 риби.Мардан Палас, најскапиот хотел во ЕвропаМардан Палас, најскапиот хотел во ЕвропаМардан Палас, најскапиот хотел во ЕвропаМардан Палас, најскапиот хотел во ЕвропаМардан Палас, најскапиот хотел во ЕвропаМардан Палас, најскапиот хотел во ЕвропаМардан Палас, најскапиот хотел во ЕвропаМардан Палас, најскапиот хотел во ЕвропаМардан Палас, најскапиот хотел во ЕвропаМардан Палас, најскапиот хотел во ЕвропаМардан Палас, најскапиот хотел во ЕвропаМардан Палас, најскапиот хотел во Европа


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. не е битно. Reply

    “Најскапиот хотел во Европа, Мардан Палас, се наоѓа во Турција, во областа Лара, Анталија.”

    Колку да знаете областа Лара, Анталија се наоќа во азискиот дел на Турција така да не може да е најскап хотел во ЕВРОПА може да е во АЗИЈА.

Остави коментар