Магијата на блескавата снежна идила

За некои, зимата е најмагичниот период од годината, кога Дедо Мраз пристигнува и санкањето започнува, додека други сметаат дека тоа се само уште едни три месеци, поминати во чистење снег со лопата и мрзнење. Како и да е, оние кои „преживеале“ во најснежните делови од планетава и ја сакаат фотографијата, дефинитивно ја ценат зимата како уникатен период од годината, кога можат да се направат одлични фотки. Магијата на блескавата снежна идилаВо споредба со останатите сезони, зимата е визуелно поразлична и помагична. Доколку знаете како да ја искористите рефлексијата на снегот, можете да си направите цела снежна фотографска колекција до крајот на зимата. Погледнете ја нашата селекција од прекрасни зимски пејзажи, кои се надеваме ќе ве инспирираат да ја засакате зимата, доколку не сте нејзин голем љубител. 🙂Магијата на блескавата снежна идилаМагијата на блескавата снежна идилаМагијата на блескавата снежна идилаМагијата на блескавата снежна идилаМагијата на блескавата снежна идилаМагијата на блескавата снежна идилаМагијата на блескавата снежна идилаМагијата на блескавата снежна идилаМагијата на блескавата снежна идилаМагијата на блескавата снежна идилаМагијата на блескавата снежна идилаМагијата на блескавата снежна идилаМагијата на блескавата снежна идилаМагијата на блескавата снежна идила


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар