Мачки наспроти кучиња: 6 илустрирани разлики

Во овие илустрации креирани од страна на рускиот артист Бирд Борн, кои веројатно само ќе додадат масло во огнот, одлично е прикажана вечната битка помеѓу мачките и кучињата. Тој одлучил да ги прикаже 6-те најголеми разлики помеѓу нашите четвороножни миленици така што ги претставува мачките како припадници на „темната страна“. Можеби тоа е и резултат од личното искуство на артистот, бидејќи тој е сопственик на две миленичиња: и маче и куче. Но, можеби и ни ја покажува реалната вистина за разликите помеѓу овие две животни. Вие што мислите?

Мачки против кучиња: 6 илустрирани разлики

Мачки против кучиња: 6 илустрирани разлики Мачки против кучиња: 6 илустрирани разлики Мачки против кучиња: 6 илустрирани разлики Мачки против кучиња: 6 илустрирани разлики Мачки против кучиња: 6 илустрирани разлики

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар