Љубителите на самотијата ќе ги обожаваат овие изолирани куќички во природа

Љубителите на самотијата ќе ги обожаваат овие изолирани куќички во природа

Доколку вашата душа копнее по тишина и самотија, сигурно не посакувате да отидете на одмор во некоја од светските метрополи. Постојат толку многу места во светот каде природата и човекот се соединуваат во едно, а куќичките изгледаат како да се дел од пејзажот насликан на некое величествено уметничко дело.

Љубителите на самотијата ќе ги обожаваат овие изолирани куќички во природа

Околу нив нема ништо друго освен грандиозна природа. Сите сме виделе, чуле или можеби дури и посетиле места каде животот делувал толку хармонично што сме помислиле засекогаш да се откажеме од брзиот градски живот и човечката цивилизација.

Љубителите на самотијата ќе ги обожаваат овие изолирани куќички во природа

Доколку и вам ви треба одмор од стресното секојдневие во урбаното општество, погледнете ги следниве куќички кои веруваме дека се рај за секој интроверт…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар