Куќа во форма на школка

Сте посакувале ли некогаш да живеете во изолирана куќа лоцирана на некоја непозната плажа, каде ќе се чувствувате заштитени од целиот свет?

Куќа во форма на школка

Куќата-школка не ви гарантира безбеден живот, ниту е на плажа, но бидете сигурни дека ќе направи да се чувствувате волшебно.

Куќа во форма на школка

Оваа фасцинантна куќа е изградена во 2006-та година, од фирмата Аркитекура Органика. Млад брачен пар со две деца од Мексико Сити, решиле да го напуштат својот конвенционален дом и да живеат во куќа, која личи како да е составен дел на природата. Инспирацијата за овој проект е станарите да се чувствуваат заштитено како школката во својата куќарка, а воедно и да уживаат во луксузниот и уникатен дизајн.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. marija Reply

    Poveke futuristicka i umetnicak aizvedba otkolku prirodna, no preubava i mnogu razlicna promena na sekojdneven nacin na domasen ambient.

  2. meri Reply

    preubava ako moze da si priustis vakvo nesto za odmor i relaksacija , daleku od se …

Остави коментар