Креативни цртежи надополнети со секојдневни објекти

Кристоф Ниман е еден од оние артисти кои навистина изобилуваат со креативност. Тој кога не црта мудри и проникливи цртани за Њујорк Тајмс и други престижни компании, со помош на секојдневни предмети создава интересни илустрации за забава. Ниман овие цртежи ги нарекува „Sunday Sketches“ и тие се навистина креативни и необични. Погледнете.

(1) Креативни цртежи надополнети со секојдневни објекти (2) Креативни цртежи надополнети со секојдневни објекти

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар