Корејски илустратор на реалистичен начин ја доловува нежноста и интимноста помеѓу вљубените

Нежни допири, сонливи погледи и воздишки полни со копнеж… Ова се зборовите што ќе ви паднат на памет кога ќе ги погледнете интимните илустрации на Zipcy. Zipcy, чие вистинско име е Јанг Се Еун, е 29-годишен уметник од Сеул, Јужна Кореја. Тој воопшто не се плаши да им додава сензуални и благо еротични елементи на неговите уметнички дела. Серијалот по име „Допир“ (Touch) ги отсликува интимните моменти во животот на еден љубовен пар. Уметникот успева да ги долови интензивните емоции што се јавуваат во првата фаза од љубовта. Вљубените не можат да ги тргнат рацете еден од друг и уживаат во секој момент поминат заедно. Погледнете ги неговите прекрасни илустрации кои ќе ве разнежат и ќе ви го стопат срцето…

Твојот здив беше толку топол што не ми преостануваше ништо друго освен да го изгубам разумот

Корејски илустратор на реалистичен начин ја доловува нежноста и интимноста помеѓу вљубените

Неговиот мирис беше како да си ја закопувам главата во попладневна перница полна со сончева светлина. Одеднаш посакав да го прегрнам

Корејски илустратор на реалистичен начин ја доловува нежноста и интимноста помеѓу вљубените

Звукот на твоето дишење на дождот

Корејски илустратор на реалистичен начин ја доловува нежноста и интимноста помеѓу вљубените

Сѐ уште немам поим зошто повеќе сакам да ја допирам твојата кожа отколку мојата

Корејски илустратор на реалистичен начин ја доловува нежноста и интимноста помеѓу вљубените

Кога ми го допре увото со твојот длабок глас, твоите усни беа многу понежни и понеобични одошто си замислував

Корејски илустратор на реалистичен начин ја доловува нежноста и интимноста помеѓу вљубените

Продолжете на следната страница за останатите прекрасни илустрации…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар