Кога вашите омилени ТВ серии и филмови би биле цртани

Илустраторот Џастин Вајт од Калифорнија, направил навистина интересна серија илустрации инспириран од неговите омилени ТВ серии и филмови. Тој ни доловил како би изгледале тие доколку би биле нацртани, наместо снимани со камера. Доколку сакате да погледнете повеќе илустрации од оваа серија, посетете го сајтот на авторот.

Одмазници (The Avengers)

Одмазници (The Avengers)

Црниот лебед (Black Swan)

Црниот лебед (Black Swan)

Утринскиот клуб (The Breakfast Club)

Утринскиот клуб (The Breakfast Club)

Појадок кај Тифани (Breakfast at Tiffany's)

Појадок кај Тифани (Breakfast at Tiffany’s)

На лош пат (Breaking Bad)

На лош пат (Breaking Bad)

Џанго (Django)

Џанго (Django)

Возење (Drive)

Возење (Drive)

Игра на тронови (Game of Thrones)

Игра на тронови (Game of Thrones)

Убиј го Бил (Kill Bill)

Убиј го Бил (Kill Bill)

Леон: професионалецот (Léon: The Professional)

Леон: професионалецот (Léon: The Professional)

Момците од Медисон (Mad Man)

Момците од Медисон (Mad Man)

Канцеларијата (The Office)

Канцеларијата (The Office)

Сјаење (The Shining)

Сјаење (The Shining)

Птици (The Birds)

Птици (The Birds)

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар