Кога познатите би имале големи глави, а мали тела

Иако сме навикнати да ги гледаме славните личности во нивното најдобро издание (добро, зависи за која славна личност станува збор) сепак интересно е одвреме-навреме да ги видиме во едно поинакво светло, па и да е комично. А кој друг би ни го овозможил тоа ако не стариот добар Фотошоп?

Оваа интересна серија фотографии е наречена сосема соодветно „Celebrity Photoshop Boobleheads“ и ги прикажува едни од најголемите ѕвезди денес со „малку“ поголеми глави од нормалното, што пак прави нивните тела да изгледаат смешно малечки. Авторот на сликите samuelorsaumell вели дека целиот процес воопшто не бил комплициран и одзел сосема малку време, па и почетниците во Фотошоп можат да прават вакви интересни фотоманипулации.

Кога познатите би имале големи глави а мали тела Кога познатите би имале големи глави а мали тела Кога познатите би имале големи глави а мали тела Кога познатите би имале големи глави а мали тела Кога познатите би имале големи глави а мали тела Кога познатите би имале големи глави а мали тела Кога познатите би имале големи глави а мали тела Кога познатите би имале големи глави а мали тела Кога познатите би имале големи глави а мали тела Кога познатите би имале големи глави а мали тела Кога познатите би имале големи глави а мали тела Кога познатите би имале големи глави а мали тела Кога познатите би имале големи глави а мали тела Кога познатите би имале големи глави а мали телаКога познатите би имале големи глави а мали тела

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Од кога паметам вљубена сум во играта на зборовите и за мене нема поинтимен момент од оној кога сум сама со мислите пред празен лист хартија. Го ценам друштвото на убава книга, квалитетна музика и шолја турско кафе. Сакам стари предмети и ретро фотографии, особено оние кои со себе носат приказна. Дипломиран економист кој студиите ги преживеа благодарение на зависноста од чоколадо.

Поврзани содржини

  1. KT Reply

    Bratz kukli 😀

Остави коментар