Кога ќе порасне, моето дете ќе биде…

Додека децата се сè уште мали, родителите уживаат да ја замислуваат нивната иднина и кариера – дали детето ќе биде лекар, војник, судија или можеби супер херој. За нив, францускиот фотограф Мало направил серија фотографии која ја нарекол „Еден ден дете мое, ти ќе бидеш“, со којашто на нестрпливите родители визуелно им ги прикажува нивните сопствени фантазии.Кога ќе порасне моето дете ќе бидеТоа го извел така што одбрал неколку прекрасни дечиња кои ги облекол во костуми кои ги симболизираат различните патишта на кариера кои можат да ги изберат. Иако, имајќи ја предвид инспирацијата на Мало, некому ваква серија на фотографии може да му изгледа вознемирувачка, сепак мора да признаете дека овие слатки дечиња изгледаат прекрасно.Кога ќе порасне моето дете ќе бидеКога ќе порасне моето дете ќе бидеКога ќе порасне моето дете ќе бидеКога ќе порасне моето дете ќе бидеКога ќе порасне моето дете ќе бидеКога ќе порасне моето дете ќе бидеКога ќе порасне моето дете ќе бидеКога ќе порасне моето дете ќе бидеКога ќе порасне моето дете ќе бидеКога ќе порасне моето дете ќе биде


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар