Карикатури на најдобрите фудбалери

Ова е одличен сет од карикатури, кои ги претставуваат најдобрите фудбалери на денешницава. Одличната работа е креација на илустраторот Сакиро Чои, кој доаѓа од Јужна Кореа. Смешните илустрации навистина изгледаат извонредно и вредат да се погледнат.

Карикатури на најдобрите фудбалери

Лионел Меси

Карикатури на најдобрите фудбалери

Аријен Робен

Карикатури на најдобрите фудбалери

Вејн Руни

Карикатури на најдобрите фудбалери

Роналдињо

Карикатури на најдобрите фудбалери

Дидиер Дрогба

Карикатури на најдобрите фудбалери

Стивен Џерард

Карикатури на најдобрите фудбалери

Дејвид Бекам

Карикатури на најдобрите фудбалери

Карлес Пујол

Карикатури на најдобрите фудбалери

Фернандо Торес

Карикатури на најдобрите фудбалери

Рајан Гигс

Карикатури на најдобрите фудбалери

Сун-Џи Парк

Карикатури на најдобрите фудбалери

Мајкл Овен

Карикатури на најдобрите фудбалери

Руд Ван Нистелрој

Карикатури на најдобрите фудбалери

Роналдо

Карикатури на најдобрите фудбалери

Кристијано Роналдо


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар