Како се забавуваат мечките во Русија?

Како се забавуваат мечките во Русија?

Николај Зиновјев е руски фотограф кој својата љубов кон дивиот свет се обидува да им ја пренесе и на другите преку своите прекрасни дела. Во неговото портфолио можат да се најдат фотографии од лавови, орли, гепарди и мечки. Овде ги издвоивме неговите најинтересни дела од мечките кои живеат на рускиот полуостров Камчатка на далечниот исток. Зиновјев успеал да фати неколку кадри во вистински момент, прикажувајќи ги големите и страшни животни како мирољубиви суштества кои времето го поминуваат во опуштен амбиент, игра и забава.Како се забавуваат мечките во Русија?Како се забавуваат мечките во Русија?Како се забавуваат мечките во Русија?Како се забавуваат мечките во Русија?Како се забавуваат мечките во Русија?Како се забавуваат мечките во Русија?Како се забавуваат мечките во Русија?Како се забавуваат мечките во Русија?Како се забавуваат мечките во Русија?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар