Како изгледало одењето на плажа во 70-тите години?

Нудистичка плажа во Калифорнија, 1974
(11)kako-izgledalo-odenjeto-na-plazha-vo-70-tite-kafepauza.mk

Група пријатели во интересна Буба, Лос Анџелес, 1970

(12)kako-izgledalo-odenjeto-na-plazha-vo-70-tite-kafepauza.mk

Плажа на Флорида, 1976

(13)kako-izgledalo-odenjeto-na-plazha-vo-70-tite-kafepauza.mk

Сурфери во Австралија (лево) и прегрнат пар во Бруклин (десно), 1974

(14)kako-izgledalo-odenjeto-na-plazha-vo-70-tite-kafepauza.mk

Собир на мотори, 1978

(15)kako-izgledalo-odenjeto-na-plazha-vo-70-tite-kafepauza.mk

Деца на плажата Дајтона, 1975

(16)kako-izgledalo-odenjeto-na-plazha-vo-70-tite-kafepauza.mk

Полициска патрола на плажа во Масачусетс, 1972

(17)kako-izgledalo-odenjeto-na-plazha-vo-70-tite-kafepauza.mk

Поглед кон плажата во Лос Анџелес, 1979

(18)kako-izgledalo-odenjeto-na-plazha-vo-70-tite-kafepauza.mk

Млади девојки, 1977

(19)kako-izgledalo-odenjeto-na-plazha-vo-70-tite-kafepauza.mk

Дечиња си играат на брегот, 1974

(20)kako-izgledalo-odenjeto-na-plazha-vo-70-tite-kafepauza.mk

Девојка во Малибу, 1970

(21)kako-izgledalo-odenjeto-na-plazha-vo-70-tite-kafepauza.mk

Погледнете и некои и од најинтимните плажи во светот.

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар