Како изгледало одењето на плажа во 70-тите години?

Станува збор за фотографии со коишто ќе патувате низ времето и ќе се вратите во лудите 70-ти. Погледнете како изгледал еден ден поминат на плажа во овој период. Мотори, ролери, мускули и сурфери, навистина забавни времиња!

Млад пар го покажува својот мотор, плажата Дајтона, Флорида, 1970

(1)kako-izgledalo-odenjeto-na-plazha-vo-70-tite-kafepauza.mk

Арнолд Шварценегер му се восхитува на друг билдер, Лос Анџелес, 1977

(2)kako-izgledalo-odenjeto-na-plazha-vo-70-tite-kafepauza.mk

Девојки со ролери, Калифорнија, 1979

(3)kako-izgledalo-odenjeto-na-plazha-vo-70-tite-kafepauza.mk

Рок бендот The Runaways позира за портрет, Лос Анџелес, 1976

(4)kako-izgledalo-odenjeto-na-plazha-vo-70-tite-kafepauza.mk

Поглед кон плажата Санта Моника, Калифорнија, 1970

(5)kako-izgledalo-odenjeto-na-plazha-vo-70-tite-kafepauza.mk

Пријатели прават пауза од возење ролери, 1979

(6)kako-izgledalo-odenjeto-na-plazha-vo-70-tite-kafepauza.mk

Едмунд Силверс (лево) позира за портрет, 1978, и девојка на ролери (десно), 1979

(7)kako-izgledalo-odenjeto-na-plazha-vo-70-tite-kafepauza.mk

Возење ролери, 1979

(8)kako-izgledalo-odenjeto-na-plazha-vo-70-tite-kafepauza.mk

Сурфер ги лови брановите во Калифорнија, 1978

(9)kako-izgledalo-odenjeto-na-plazha-vo-70-tite-kafepauza.mk

Геј пар на нудистичка плажа (лево) и актерката Флоела Бенџамин (десно), Калифорнија, 1977

(10)kako-izgledalo-odenjeto-na-plazha-vo-70-tite-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница…

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар