Како изгледа хотелот „Мисони“ во Кувајт?

Луксузниот хотел „Мисони“ во Кувајт беше отворен на 1 март 2011 година. Овој хотел е вториот од синџирот хотели, чиј сопственик е корпорацијата Карлсон. Како изгледа хотелот „Мисони“ во КувајтСместен во областа Ал Салмија во Персискиот залив, овој хотел ги отвори своите врати по две години од отворањето на првиот хотел „Мисони“ во Единбург, Шкотска, на 8 јуни 2009 година. Предвидено е синџирот хотели„Мисони“ да опфаќа 30 објекти ширум светот. Како изгледа хотелот „Мисони“ во КувајтДизајнот на хотелот „Мисони“ во Кувајт е уникатен. Стилот е мешавина од бохо и гламур, додека мебелот е избор на врвните дизајнери Филипе Старк и Ханс Вегнер. Во собите преовладуваат јасни линии кои се одлично искомбинирани со топлите бои и дезени. Како изгледа хотелот „Мисони“ во КувајтКако изгледа хотелот „Мисони“ во КувајтКако изгледа хотелот „Мисони“ во КувајтАпартманите во хотелот „Мисони“ се синоним за луксуз во 21-от век. Во секој апартман се забележуваат естетската и динамична употреба на бои и елегантниот суптилен дизајн. Сите соби и апартмани имаат поглед кон Персискиот залив. Како изгледа хотелот „Мисони“ во КувајтКако изгледа хотелот „Мисони“ во КувајтКако изгледа хотелот „Мисони“ во КувајтКако изгледа хотелот „Мисони“ во КувајтКако изгледа хотелот „Мисони“ во КувајтКако изгледа хотелот „Мисони“ во КувајтКако изгледа хотелот „Мисони“ во КувајтКако изгледа хотелот „Мисони“ во КувајтКако изгледа хотелот „Мисони“ во КувајтКако изгледа хотелот „Мисони“ во КувајтКако изгледа хотелот „Мисони“ во КувајтКако изгледа хотелот „Мисони“ во КувајтХотелот располага со два ресторани и еден кафе-бар. Ресторанот „Кучина“ нуди автентична италијанска храна, додека ресторанот „Луна“ е резервиран за љубителите на арапска храна. За оние кои уживаат во неодоливата комбинација на кафе и чоколадо, барот „Чоко кафе“ е вистинскиот избор. Како изгледа хотелот „Мисони“ во КувајтКако изгледа хотелот „Мисони“ во КувајтКако изгледа хотелот „Мисони“ во КувајтБазенот и спа-центарот се вистински рај за посетителите. Спа-центарот „Шест сетила“ вклучува 11 соби за третмани, 2 амама и 2 спортски сали. Како изгледа хотелот „Мисони“ во КувајтКако изгледа хотелот „Мисони“ во КувајтКако изгледа хотелот „Мисони“ во КувајтКако изгледа хотелот „Мисони“ во Кувајт


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар