Како изгледа да се биде внатре во сред огномет?

Како изгледа да се биде внатре во сред огномет?

Јос Стиглинг прикачил ГоПро 3 камера на дрон, мало летало на далечинско управување, и го упатил право кон огнометот во Вест Палм Бич во Флорида. Знаејќи колку се убави огнометите кога ги гледаме одоздола, гледајте го ова видео во ХД за да добиете перспектива за тоа како изгледа да си онаму каде што се случуваат оние бројни мали експлозии кои го бојат небото на прекрасен начин.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар