Како да добиеш бесплатно пиво?

Одговорот е многу едноставен. Не прави ништо во наредните 3 минути. Оваа интересна реклама е наменета за промоција на холандското пиво Амстел. Станува збор за инсталација која ти дава бесплатно пиво доколку стоиш мирно и опуштено 180 секунди, без да направиш ништо. Како да добиеш бесплатно пиво?Ваквите реклами во последно време зачестија, но овој пат наместо да танцувате, пеете или да одговарате на прашања, треба да си го избистрите умот од секојдневните грижи и да се напиете пивце. На здравје!Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар