Како би изгледале вашите омилени ликови од Дизни, ако беа од спротивниот пол?

Како би изгледале вашите омилени ликови од Дизни, ако беа од спротивниот пол?

Во светот на Дизни, сè оди според вообичаениот редослед – убавата принцеза со нетрпение очекува да го сретне нејзиниот принц на бел коњ, а принцот е подготвен да стори сè што е во негова моќ за конечно да ја освои љубовта на неговиот живот. Но, уметницата која твори под псевдонимот TT Bret решила да си поигра со овој концепт од приказните и да претвори некои класични женски ликови во припадници од спротивниот пол. Низ нејзините илустрации може да погледнете и преобразби од машки во женски лик. Таа ги споделила резултатите од креативниот експеримент на нејзината страница „Let There Be Doodles“. Па, погледнете ги овие неверојатни трансформации.

1. Моана

2. Елса

Како би изгледале вашите омилени женски ликови од Дизни, ако беа момчиња?

3. Урсула

Како би изгледале вашите омилени женски ликови од Дизни, ако беа момчиња?

4. Аладин

Како би изгледале вашите омилени женски ликови од Дизни, ако беа момчиња?

5. Убавицата од „Убавицата и ѕверот“

Како би изгледале вашите омилени женски ликови од Дизни, ако беа момчиња?

6. Венди

7. Алиса

Како би изгледале вашите омилени женски ликови од Дизни, ако беа момчиња?

Погледнете ги и другите трансформации на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар