Извонредните слики на Ана Тереза Фернандез

Извонредните слики на Ана Тереза Фернандез

Ана Т. Фернандез е мексикански уметник која со својата колекција од маслени цртежи се проби во уметничкиот свет. Своето образование го стекнала во Швајцарија и на институтот за применети уметности во Сан Франциско. Работела и како професор по сликање во институтот, а исто така изработува и скулптури. Во оваа колекција од уметнички дела прикажана е женската фигура во различни ситуации.Извонредните слики на Ана Тереза ФернандезИзвонредните слики на Ана Тереза ФернандезИзвонредните слики на Ана Тереза ФернандезИзвонредните слики на Ана Тереза ФернандезИзвонредните слики на Ана Тереза ФернандезИзвонредните слики на Ана Тереза ФернандезИзвонредните слики на Ана Тереза ФернандезИзвонредните слики на Ана Тереза ФернандезИзвонредните слики на Ана Тереза ФернандезИзвонредните слики на Ана Тереза ФернандезИзвонредните слики на Ана Тереза Фернандез


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар