Интересни и необични начини да ги организирате книгите во вашиот дом

Љубителите на книги често се соочуваат со недостаток на простор за нивно складирање. Понекогаш се случува и да имаат доволно, но сакаат да се обидат со некои интересни и невообичаени начини. Доколку и вие сте едни од овие личности, во продолжение погледнете неколку идеи што ќе ви помогнат да направите несекојдневни полици за книги.

1. На горниот дел од ѕидот поставете коцки за складирање и наредете мали книги

Интересни и необични начини да ги организирате книгите во вашиот дом

2. Чувајте ги организирани вашите книги со помош на овој необичен магнетен меч

Интересни и необични начини да ги организирате книгите во вашиот дом

3. Претворете стари фиоки во полици за ѕид

Интересни и необични начини да ги организирате книгите во вашиот дом

4. Искористете го малиот простор така што ќе поставите кожен каиш кој ќе виси на ѕидот

Интересни и необични начини да ги организирате книгите во вашиот дом

5. Можеби би ви се допаднала оваалебдечка суперполица која лесно ќе се вклопи во вашиот дом

Интересни и необични начини да ги организирате книгите во вашиот дом

6. Организирајте им ги сликовниците и боенките на вашите деца со помош на оваа решетка за чување книги

Интересни и необични начини да ги организирате книгите во вашиот дом

7. Ставете книги од надворешната страна на полиците, со цел да бидат повпечатливи

Интересни и необични начини да ги организирате книгите во вашиот дом

8. Направете простор за повеќе романи и други предмети со оваа полица во форма на коцка

Интересни и необични начини да ги организирате книгите во вашиот дом

Погледнете уште интересни полици на наредната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар