Инспиративни илустрации коишто ќе ви помогнат да се фокусирате на љубовта кон себе

Инспиративни илустрации коишто ќе ви помогнат да се фокусирате на љубовта кон себе

„Опкружете се со луѓе кои додаваат вредност на вашиот живот.“

Инспиративни илустрации коишто ќе ви помогнат да се фокусирате на љубовта кон себе

„Жените не им должат ништо на мажите.“

Инспиративни илустрации коишто ќе ви помогнат да се фокусирате на љубовта кон себе

„Менталната болест не е нешто од коешто треба да се срамите“

Инспиративни илустрации коишто ќе ви помогнат да се фокусирате на љубовта кон себе

„Не чувствувајте се виновни што се ставате себеси на прво место.“

Инспиративни илустрации коишто ќе ви помогнат да се фокусирате на љубовта кон себе

„Не мора секогаш да бидете добри.“

Инспиративни илустрации коишто ќе ви помогнат да се фокусирате на љубовта кон себе

„Мислев дека најлошото нешто во животот е да завршите сами. Не е. Најлошото нешто во животот е да завршите со луѓе кои прават да се чувствувате сами.“ – Робин Вилијамс

Инспиративни илустрации коишто ќе ви помогнат да се фокусирате на љубовта кон себе

„Само затоа што не ја знаете вашата дестинација, не значи дека треба да престанете да се движите напред.“

Погледнете ги и овие илустрации што ја доловуваат убавината на секојдневните моменти.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар