Инспиративен ентериер: 4 домови на блогерки во кои секоја жена би сакала да живее

Не пронаоѓаме инспирација само на модните писти, модните случувања или од улиците на светските метрополи. Денес одлучивме да ѕирнеме во домовите на неколку блогерки и толку се воодушевивме што веднаш посакавме да се преселиме во нивните станови и засекогаш да останеме таму.

1-enterier-i-inspiracija-4-blogerki-vo-chii-stanovi-sakame-vednash-da-se-preselime-www.kafepauza.mk_

Се водевме по Инстаграм профилите кои се вистинска база на занимливи фотографии од модата, животот, ентериерот и кои лесно можеме да ги копираме во целост или одреден дел. Особено нè интересираше асортиманот на мебелот, куќните детали, како и на кој начин девојките ги комбинирале боите и принтовите. За среќа, овие дами купуваат во доста пристапните продавници за домашен мебел и декорации. Некако, малку се заморивме од невозможните лимитирани софи, кревети и завеси!

2-enterier-i-inspiracija-4-blogerki-vo-chii-stanovi-sakame-vednash-da-se-preselime-www.kafepauza.mk_

Изборот падна на младите дами кои доста многу се потрудиле околу изгледот на своите домови. Има малку ентериери во бохо фазон, на некои еклектизмот им е во крвта, додека останатите блогерки се колнат во спојот на винтиџ и минимализам. И еве, веднаш една инспирација – вашата баба сигурно има некоја стара маса која можете да ја дотерате и да ја средите, да ја бојадисате и да добиете екстра модерно винтиџ парче мебел. Малите, но корисни детали ќе донесат големи промени, а ние имаме единствена прилика да учиме од најдобрите.

3-enterier-i-inspiracija-4-blogerki-vo-chii-stanovi-sakame-vednash-da-se-preselime-www.kafepauza.mk_

1. Викторија Дахлберг

4-enterier-i-inspiracija-4-blogerki-vo-chii-stanovi-sakame-vednash-da-se-preselime-www.kafepauza.mk_

2. Теса Бартон

5-enterier-i-inspiracija-4-blogerki-vo-chii-stanovi-sakame-vednash-da-se-preselime-www.kafepauza.mk_

3. Исабела Тордсен

6-enterier-i-inspiracija-4-blogerki-vo-chii-stanovi-sakame-vednash-da-se-preselime-www.kafepauza.mk_

4. Хана

7-enterier-i-inspiracija-4-blogerki-vo-chii-stanovi-sakame-vednash-da-se-preselime-www.kafepauza.mk_

Доколку после овие фотографии одлучивте да направите неколку промени во вашиот дом, тогаш ве советуваме да погледнете кои се водечките трендови за уредување на ентериерот во 2017-та година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар