Илустрации со девојче што вежба јога кои испраќаат позитивни пораки за љубовта кон себе

Илустрации со девојче што вежба јога кои испраќаат позитивни пораки за љубовта кон себе

Кели Џејн е илустратор на книги за деца од Североисточна Англија. Таа се занимава со издаваштво многу години и навистина ужива во работата. Неодамна, откако загубила драга личност од семејството, започнала проект со илустрации на кои едно мало девојче што вежба јога испраќа пораки кои инспирираат и смируваат.

Цртежите навистина зрачат со позитивност и нѐ потсетуваат на вредноста на едноставните нешта во животот. Тие истовремено се толку слатки што не можеме да престанеме да гледаме во нив. Уживајте во селекцијата.

Ти си автор на твојата приказна

Илустрации со девојче што вежба јога кои испраќаат позитивни пораки за љубовта кон себе

Биди грижлив кон себе

Илустрации со девојче што вежба јога кои испраќаат позитивни пораки за љубовта кон себе

Животот е убав. Уживај во возењето!

Илустрации со девојче што вежба јога кои испраќаат позитивни пораки за љубовта кон себе

Расти по малку секој ден

Илустрации со девојче што вежба јога кои испраќаат позитивни пораки за љубовта кон себе

Живеј го животот едноставно

Илустрации со девојче што вежба јога кои испраќаат позитивни пораки за љубовта кон себе

Понекогаш треба да ги погледнеш нештата од друга перспектива

Илустрации со девојче што вежба јога кои испраќаат позитивни пораки за љубовта кон себе

За момент, соедини се со природата

Илустрации со девојче што вежба јога кои испраќаат позитивни пораки за љубовта кон себе

Можеш

Илустрации со девојче што вежба јога кои испраќаат позитивни пораки за љубовта кон себе

Сѐ што ти треба е помалку

Илустрации со девојче што вежба јога кои испраќаат позитивни пораки за љубовта кон себе

Ова е добар ден да се има добар ден

Илустрации со девојче што вежба јога кои испраќаат позитивни пораки за љубовта кон себе

Живеј живописен живот

Илустрации со девојче што вежба јога кои испраќаат позитивни пораки за љубовта кон себе

Повеќе слатки и инспиративни илустрации на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар