Моќни илустрации покажуваат како главата владее со срцето во модерниот свет

Понекогаш изгледа како светот да полудел поради егото кое владее со она што го сака срцето. Џим Кери одлично го сумирал ова:

„Можете да не успеете во она што не го сакате, па најдобро е да го правите она што го сакате. Навистина немате избор.“

Илустрации кои покажуваат како главата на општествата владее со нивните срца

Тоа што не ги следите вашите желби и страсти е резултат од нашето колективно однесување кое длабоко во нас знаеме дека не е добро. Кубанскиот артист Ангел Болиган Корбо одлично го доловил ова во овие илустрации. Тој ни покажува како главата колективно владее со срцето. Погледнете…

Илустрации кои покажуваат како главата на општествата владее со нивните срца

Илустрации кои покажуваат како главата на општествата владее со нивните срца

Илустрации кои покажуваат како главата на општествата владее со нивните срца

Илустрации кои покажуваат како главата на општествата владее со нивните срца

Продолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар