Гледајте го „Inception“ низ сцени од лего коцки

Од неговото прво прикажување во кино салите до денес, овој светски познат хит постојано ја крева прашината во филмскиот свет. Не стивнуваат реакциите на гледачите и критичарите, прогласувајќи го „Почеток“ за еден од најдобрите филмови на сите времиња.
Гледајте го „Inception“ низ сцени од лего коцкиДвајца корисници на Фликр, Profound Whatever и Ochre Jelly, инспирирани од неверојатните сцени, решиле истите да ги создадат од лего коцки. Конечниот епилог навистина изгледа неверојатно.
Гледајте го „Inception“ низ сцени од лего коцкиГледајте го „Inception“ низ сцени од лего коцкиГледајте го „Inception“ низ сцени од лего коцкиГледајте го „Inception“ низ сцени од лего коцкиНеколку недели по излегувањето на овие слики, корисникот на Фликр infomaniac- ги занеме сите, бидејќи успеа да создаде една од визуелно најимпресивните сцени од филмот.
Гледајте го „Inception“ низ сцени од лего коцкиНа неговиот профил тој напиша:
.

„Навистина сакав да направам нешто со што ќе ја покажам мојата посветеност кон филмот. Цело време ја планирав сцената со лифтот, сѐ додека не видов дека двајца други градители веќе ја завршиле работата многу поуспешно од она што го имав направено дотогаш. Потоа се одлучив за сцената во која гравитацијата ја менува улицата во гардот.“

За да го доживеете ефектот во целост, паузирајте го трејлерот на 44-тата секунда


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар