Фустани направени од географски карти

Прекрасната колекција на фустани направени од географски карти, веднаш ќе ве маѓепса и ќе ве поттикне барем на кратко да посакате да бидете на некое друго место од светот. Суперкреативните фустани се рачна изработка на Ен Вилсон од Окленд, Нов Зеланд. Секој фустан е уникатен и неодолив сам за себе.

Фустани направени од географски карти

Доколку сакате да отпатувате на некое интересно место или да се потсетите на некоја драга случка од минатото, закачете некој од фустаните и фантазијата ќе ве однесе токму на посакуваната дестинација.

Фустани направени од географски картиФустани направени од географски картиФустани направени од географски карти

Овие фустани може добро да се искомбинираат со соодветни модни додатоци.

Фустани направени од географски картиФустани направени од географски карти

Ако ви се допаѓа ваквата мода, погледнете ја и колекцијата на фустани изработени од хартија.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар