Фотограф преобразува бремени жени во величествени подводни сирени

Адам Оприс е свадбен и фотограф на животен стил, барем со оваа работа се занимава преку ден, додека навечер се претвора во подводен фотограф.

10-fotograf-preobrazuva-bremeni-zheni-vo-velichestveni-podvodni-sireni-kafepauza.mk11-fotograf-preobrazuva-bremeni-zheni-vo-velichestveni-podvodni-sireni-kafepauza.mk

Неговата серија мајчински фотографии е волшебна. Додека тие се под вода со своите големи мешиња, изгледаат толку слободно и безгрижно, а јаките бои го прават ефектот драматичен и маѓепснички.

„Секогаш се трудам да ги поместувам границите и да создавам уметност од луѓето и нивните приказни.“

Мораме да признаеме, овие приказни не само што се убаво раскажани, туку ќе бидат и убав спомен за малите „немирковци“ кои ќе излезат од тие големи мешиња.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар